221 000 USD Hermès Birkin ustanawia nowy rekord na aukcji torebki

Maksymalna cena, którą kolekcjonerowie są gotowi zapłacić za rzadkie Hermès Birkin z pewnością istnieje, ale na podstawie aukcji Christie w Hongkongu w poniedziałek, jeszcze nie znaleźliśmy jej. Jeden oferent jest teraz szczęśliwym właścicielem Pink Crocodile Birkin, który widzisz powyżej, w wysokości 221 844 USD.

Według The Wall Street Journal Christie nie ujawniła tożsamości nowego właściciela torby, który licytuje telefon, chociaż dom aukcyjny powiedział, że większość oferentów aukcji to prywatni kolekcjonerowie azjatyccy. Sprzedaż obejmowała 366 działek, które sprzedawały się w sumie prawie 6 milionów dolarów, co z łatwością pokonało szacunek aukcji 3,25 miliona dolarów. Coraz więcej kolekcjonerzy są przygotowani do płacenia za torby, są nieoczekiwani nawet dla tych, którzy tworzą firmę ich sprzedażą.

Torba wykonana jest z Porosus Crocodile, z diamentami ustawionymi na złoty sprzęt. Poprzedni rekord aukcji torebki wyniósł 218 500 USD za wieczorną torbę należącą do Elizabeth Taylor, również na aukcji Christie, według firmy Fashion. Poprzedni rekord torby Hermès wyniósł ponad 203 000 USD za podobny Birkin na czerwono z Heritage Auctions w 2011 roku.

Gdzieś istnieje sufit cenowy tych toreb, ale w miarę wzrostu rynku azjatyckiego, jest mało prawdopodobne, aby znaleźliśmy go dość całkiem.

Leave a Comment