CC 124: Uzależniony od Hermès

W dzisiejszej odsłaniach Closet Consessionals spotykamy miłośnika torby, którego obsesja na punkcie torb zaczęła się jako nastolatek, ale niedawno dorastał w domu podczas pandemii. Podobnie jak wielu z nas, Covid zmienił nawyki noszenia spowiedzi, które można przypisać opuszczeniu domu z coraz więcej czasu spędzonym na utrzymaniu w czystości. Jednak Covid pomógł również katapultować tę torebkę głęboko na terytorium H, a ten kolekcjoner niedawno dodał do swojej kolekcji sześć torebek Hermès.

Pomimo jej miłości do torebek, a zwłaszcza Hermès, ten spowiednik jest przyziemny i samoświadomy, decydując się na zakup torebek dla niej i nie poddawania się presji społecznej lub tego, co jest modne. Chociaż ten spowiednik ma trudności z rozstaniem się z jej torbami, nie boi się zakupów wstępnie kochanych na wspaniałe oferty. Przeczytaj teraz pełne CC i nie zapomnij przesłać własnego!

Udostępnij własną spowiedź!

Podstawy

Wiek: 32
Tożsamość płciowa: kobieta
Lokalizacja: Bay Area
Zawód: Kierownik produktu
Przemysł: Tech
Wynagrodzenie: 150 000 $
Dochód gospodarstwa domowego: 650 000 USD

Torby

Czy jesteś członkiem tourseforum? TAk

Jak liczne torby posiadasz? 15

Jakie torby są w Twojej kolekcji?

Hermès Birkin 30

Hermès Bolide 35

Hermès Evelyne 16

Hermès Garden Party 36

Hermès Herbag 31

Hermès Picotin 18 i 22

Chanel Classic Flap (mini i medium)

Chanel Classic WOC

Fendi Bagieette

Mulberry Alexa

Mulberry Bayswater

Proenza Schouler PS1

Louis Vuitton Speedy

Ile warta jest Twoja kolekcja? 40 000 $ w oparciu o kwotę, którą za nie zapłaciłem, podejrzewam, że są one teraz warte więcej.

Jaka jest Twoja droga torba? Mój Hermès Birkin, który był dla siebie prezentem po awansie w pracy.

Jakie są najważniejsze marki lub elementy w Twojej kolekcji? Hermès jest moim wyborem. Naprawdę nie mogę robić zakupów w żadnych innych markach po przejściu na Hermès. To było dla mnie takie surrealistyczne, kiedy w końcu dostałem mojego Birkina – marzyłem o posiadaniu jednego, ponieważ byłem nastolatkiem. Wciąż szczypisz się w niektórych przypadkach o posiadaniu mojej świętej torby Graala?

Naprawdę chcę dodać Kelly do mojej kolekcji!

W jakim wieku dostałeś swoją pierwszą torbę projektantów i co to było? 16. Byłem w Paryżu na wymianę. Moi rodzice dali mi wydawanie pieniędzy, które użyłem na zakup mojej pierwszej torby Louis Vuitton i SLG.

Czy jest jakaś konkretna torba, którą chcesz kupić następny? Hermès Kelly. Potem postawię się na Wyspie Ban przez pewien czas (może do 40 lub następnej promocji?)

Jakaś konkretna torba, która ma specjalną wartość sentymentalną? Mój post Louis Vuitton był pierwszą torbą, którą kupiłem za własne ciężko zarobione pieniądze. Czułam się taka szczęśliwa, wchodząc do butiku i płacąc za to wszystko sam. Mimo że nie używam już torby, po prostu nie mogę się pozbyć tej torby. Zawsze będę to pielęgnować.

Czy czujesz, że twoje torby zmieniają postrzeganie przez ciebie ludzi lub jak jesteś traktowany? Tak, zdecydowanie. Ponieważ jestem azjatycką, automatycznie dostaję się w kategorię „bogatego azjatyckiego”, jeśli używam niektórych toreb. Dostaję zupełnie inny poziom usług, kiedy używam moich designerskich toreb zamiast, gdy noszę torbę nieodessynującą.

Nie noszę żadnej z moich toreb do pracy ani rodzinnych funkcji, ponieważ nie chcę, aby ludzie plotkują na temat tego, co kończę z moimi pieniędzmi. Użyję moich toreb na wypadach, a podczas załatwiania spraw, w których nie muszę wchodzić w interakcje z zbyt wieloma osobami, które znam.

Czy zmieniły się twoje praktyki przenoszenia worków, ponieważ Covid? Tak, najlepiej teraz trzymam się jednej lub dwóch toreb Max. Nie obracam swoich torb tak bardzo, że nie chcę ich zabrudzić i muszę je później wyczyścić. Utknąłem również z mniejszymi torbami, aby nosić tylko moje niezbędne rzeczy (Evelyne lub Picotin są w tym celu wspaniałe)!

Zakupy

Jak zwykle kupujesz nowe torby? zależy od mojego nastroju. Mogę kupić 3 torby w ciągu miesiąca lub przejść 5 lat bez zakupu.

Czy pandemia Coronawirusa zmieniła praktyki zakupów lub ogólne podejście do luksusu? Muszę przyznać, że Covid był tym, co kierował moją obsesją na punkcie luksusowego zakupu. Podczas blokady oglądałem zbyt wiele luksusowych filmów z torebkami i wybrałem czas, w którym muszę traktować się z znacznie więcej toreb. I oto skończyłem na zakup około 6 nowych toreb Hermès w ciągu jednego roku. To był niezwykły przypadek, ale kiedy zdobędę Kelly, nie planuję kupować jeszcze więcej toreb przez długi czas.

Które sklepy najczęściej często? Myślę, że możesz się zgadywać?

Czy kiedykolwiek kupujesz torebki używane? Gdzie kupujesz używane? Tak, jeśli uda mi się znaleźć dobrą ofertę na torbie z używanego rynku, to właśnie tam idę. Dzięki torebkom Hermès zazwyczaj nie ma sensu iść szlakiem z drugiej ręki, ponieważ sprzedawcy pobierają premię za bardzo poszukiwane torby. Wiele moich toreb nie-Hermès zostało zakupionych wcześniej oprócz mojego Fast i PS1.

Czy sprzedajesz stare torby, aby zapłacić za nowe zakupy? Nie bardzo, choć powinienem. Sprzedałem torbę tu i tam, ale mam ciężkoczas pozbyć się toreb. Wszyscy mają dla mnie tyle sentymentalnej wartości!

Czy kiedykolwiek odczuwasz presję społeczną, aby kupić znacznie więcej toreb? Nie, nie bardzo. Kupuję torebki, żeby się zadowolić.

Czy uważasz inwestycje na zakup torby? Tak, istnieje kilka toreb, które mogę odsprzedać znacznie więcej niż zapłaciłem (tj. Chanel i Hermès). Ale nie patrzę na wartość inwestycyjną przy zakupie torby, ale raczej ile szczęścia mnie przyniesie.

Kto wpływa na twoje decyzje zakupowe? Społeczność luksusowa YouTube, Instagram, tourseforum. W niektórych przypadkach nie zdaję sobie sprawy, że „potrzebuję” torby, dopóki nie zobaczę jej na innym wpływającym i jestem cholernie, chcę tego teraz. Przydarzyło mi się wiele razy! Uwielbiam widzieć, jak inni stylizują swoje torby i uświadamiam sobie, że mogę je również oderwać.

Czy relacje sprzedażowe są przyczyną twoich zakupów? Niezwykle! Mam najbardziej fantastyczny SA w Hermès i dzięki niej udało mi się zdobyć wymarzoną torbę. Ona ciężko pracuje, aby zdobyć kolejną torbę? Po prostu uwielbiam z nią pracować!

Dlaczego lubisz robić zakupy, poza zdobywaniem czegoś nowego? Naprawdę nie jestem zadowolony z zakupów, ponieważ cały proces jest dla mnie bardzo męczący. Wybieram zakupy online i już wybieram kilka przedmiotów. Potem pójdę do sklepu, aby je odebrać lub kupić do mojego domu.

Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś otrzymał gorszą usługę w sklepie lub butiku ze względu na swój wygląd, pochodzenie etniczne lub płeć? Przeciwnie, czuję, że zawsze otrzymuję wyjątkową obsługę z powodu mojego azjatyckiego dziedzictwa. Byłem zszokowany tym, jak dobre były dla mnie SAS, kiedy poszedłem na zakupy w flagowym sklepie Louis Vuitton w wieku 16 lat.

Kilka razy otrzymałem złą obsługę w niektórych sklepach i zazwyczaj SAS są naprawdę zajęte i tak naprawdę nie planowałem czegokolwiek kupić.

Pieniądze

Kto płaci za twoje torby? Przeważnie ja. Mój małżonek podarował mi torbę tu i tam.

Czy odkładasz budżet na zakupy w torbie? Nie, jednak zazwyczaj jestem dobry w oszczędzaniu pieniędzy i mam miesięczny budżet, do którego się trzymam. Ponieważ nie byłem w stanie podróżować w 2020 r., Włożyłem pieniądze, które w przeciwnym razie byłyby używane do podróży do toreb.

Tematy tabu

Czy kiedykolwiek kupiłeś podróbkę, ponieważ nie stać Cię na projektant? Nie tylko jedna z matek mojego byłego chłopaka, podarowało mi podrabia. Nigdy ich nie używałem! Byłem zbyt zawstydzony.

Czy kiedykolwiek ukrywałeś zakupy od swojego znaczącego innego? Nie, bardzo popiera moje luksusowe obsesje. Jest też całkowicie w porządku, kupując mu krawaty Hermès, których nigdy nie będzie nosić tylko po to, by spotkać moje kwoty, lol!

Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłeś, aby pozwolić sobie na torbę? Hmm Wydaje mi się, że używając prawa przyciągania i manifestujesz moją wymarzoną torbę? To się liczy?

Czy uważasz, że Twoje zakupy są kiedykolwiek problemem? Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś zmagał się z uzależnieniem od zakupów? Tak, w niektórych przypadkach nie mogę powstrzymać się od zakupu torby, mimo że wiem, że to strata pieniędzy. Zazwyczaj kupuję torby, których nie używam. Próbowałem przyjąć minimalizm i to trochę pomogło, ale nadal chciałbym kupić każdą torbę na mojej liście życzeń lol!

Reszta

Jakieś inne drogie hobby lub pasje? Żeglarstwo, narciarstwo i jazda konna?

Coś jeszcze chcesz dołączyć? dziękuje za przeczytanie :)!

Uwaga redaktora: dzisiejszy spowiednik wolał pozostać anonimowy, zdjęcia pokazane przez znane worki spowiednika nie są jej własnymi.

Leave a Comment