Nastygal zrywa Tote Givenchy Rottweiler Antigona, aż do zdjęcia

niekoniecznie jesteśmy zdania, że ​​„inspirowana” torba jest złą rzeczą. W końcu większość toreb jest inspirowana inną torbą i dopóki nowa wersja ma jakieś wyjątkowe podejście do oryginału, nie jestem na to zła. Rozumiem również, dlaczego marki tańsze wyruszają „inspirowaną” trasą-jeśli projekt łączy się z konsumentami, ale jest kosztowy z prawie wszystkimi, oczywiście firma oportunistyczna wypełni tę lukę rynkową. Paskudna okrutna torba przenosi jednak to powszechne zdarzenie do poziomu, który można opisać jedynie jako Ballsy, aby pożyczyć opis tego całkowitego zerwania przyjaciela. Powiedziałbym ci, że jest to oparte na torbie Givenchy Rottweiler Antigona, ale, cóż, masz oczy. Już to wymyśliłeś.

Kiedy kumpel (który jest właścicielem oryginalnej Tote Rottweiler) po raz pierwszy zwrócił moją uwagę na tę torbę, pomyślałem, że z pewnością Nastygal przynajmniej zadał sobie trud, aby zrobić kolejne zdjęcie warczącego Rottweilera dla Tote, która sprzedaje za 58 USD. W takim przypadku pomyślałem, że była to kiepska torba, ale nie zaskakujący rozwój, biorąc pod uwagę, jak znane i poszukiwane stały się elementy Rottweilera. Jednak po inspekcji obok siebie torby wydają się używać dokładnie tego samego zdjęcia, tylko z kilkoma filtrami Photoshopa, aby wprowadzić pobieżne zmiany-oryginał Givenchy jest znacznie bardziej chrupiący i odrobiną wypłukania, paskudna alternatywa jest Bardziej nasycony i nieco rozmyty. Poza tym są to wyraźnie to samo zdjęcie.

Po sprawdzeniu zdjęcia zauważyłem, że paskudna wersja ma również praktycznie identyczne załączniki uchwytu i charakterystyczną klapę logo Antigona, chociaż brakuje mu samego logo Givenchy. (Na szczęście.) Nastygal zmienił także ogólny kolor torby, ale znowu, tylko za włosy-jest super ciemnobrązowa (wykonana z „skóry wegańskiej”) zamiast czarnego. Przy wszystkich tych podobieństwach, w jaki sposób może to być legalne?

Niestety dla Givenchy, większość projektów odzieży jest niezabezpieczona prawem autorskim lub prawem towarowym w USA, a przy wymienionych zmianach (i bez użycia logo Givenchy), torba NastyGal jest prawdopodobnie całkowicie legalna, o ile mają wydanie, aby skorzystać z zdjęcia zdjęcia . To jednak nie czyni etycznego i na pewno nie odzwierciedla dobrze paskudnego. Wiele innych firm wykorzystało Givenchy Rottweiler jako inspirację, ale większość z nich miała przyzwoitość, aby uzyskać nowe zdjęcie.

Paskudna wersja…

Oryginał Givenchy…

Leave a Comment